Kolejnym atutem wodorowego oczyszczania skóry jest bezinwazyjność, brak efektów ubocznych oraz bardzo niewielkie spektrum ewentualnych przeciwwskazań. Na przeszkodzie nie stoi nadwrażliwość cery czy jej stany zapalne (np. trądzik). Możliwe jest także wodorowe oczyszczanie twarzy w ciąży oraz podczas karmienia piersią (cztery pierwsze etapy zabiegu). Jeśli chodzi o konkretne przeciwwskazania są to przede wszystkim:
Świat Piękna
Jest to zabieg o dość szerokim zastosowaniu, zalecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Można go stosować nawet przy cerze trądzikowej, wrażliwej lub naczynkowej. Szczególnie zaleca się go m.in. w przypadku:
Wodorowe oczyszczanie twarzy można przeprowadzać na każdym typie cery, niezależnie od pory roku. Jest to nie tylko dogłębna i skuteczna eksfoliacja, może także stanowić kompleksowy rytuał, wstęp do efektywnych zabiegów anty-aging.
O wolnych rodnikach RFT mówi i pisze się wiele w kontekście urody i zachowania młodego wyglądu, głównie podkreślając ich szkodliwy wpływ na kondycję skóry. Warto wiedzieć, że są one potrzebne w przebiegu wielu procesów komórkowych, niemniej jednak z upływem czasu powstaje ich coraz więcej. Nadmiar RFT wpływa niszcząco na białka, lipidy oraz kwasy nukleinowe w komórkach, a widocznym rezultatem jest starzejąca się skóra, która traci jędrność, zdrowy kolor, napięcie i świeżość. Dlatego warto zdecydować się na zabieg wodorowego oczyszczania twarzy, szyi lub/i dekoltu, ponieważ pozwala na głębokie wprowadzenie mikroskopijnych cząstek aktywnego wodoru wiążących wolne rodniki RFT. To z kolei prowadzi do wytworzenia dobroczynnie działającej wody i tlenu. Dzięki technologii elektroporacji mamy tu do czynienia z bezinwazyjnym odpowiednikiem mezoterapii. Zastosowanie impulsów elektrycznych wytwarza w skórze mikrokanaliki, które otwierają drogę dla indywidualnie dobranych substancji aktywnych.